WENTYLACJE » DO BLACHY » AKCESORIA  
Wywietrzniki połaciowe KTV w wykonaniu dla pokryć z blachy profilowanej przeznaczone są do wentylacji poddaszy nieużytkowych i konstrukcji dachowych. Wentylacja tych przestrzeni ma podstawowe znaczenie dla trwałości budynku i komfortu mieszkańców. Po pierwsze jest najskuteczniejszym sposobem usuwania wilgoci z przestrzeni poddasza, a co za tym idzie, niedopuszczenia do zawilgocenia i zniszczenia konstrukcji i izolacji.
Po drugie pozwala w lecie obniżyć skutecznie temperaturę w pomieszczeniach mieszkalnych poddasza, a w zimie ograniczyć topnienie śniegu nad poddaszem i tworzenie nawisów lodowych.
Wywietrzniki KTV są szczególnie przydatne w dachach czteropołaciowych - gdy niemożliwe jest wykonanie otworów wylotowych powietrza w szczytach budynku.Schemat działania systemu wentylacji poddasza.


Należy pamiętać, że najskuteczniejszym otworem wlotowym powietrza jest ciągła szczelina szerokości 2 cm w podsufitce okapu. Aby system mógł dobrze działać niezbędna jest również szczelina wentylacyjna min. 2 cm pomiędzy warstwą izolacji cieplnej a wewnętrzną powierzchnią połaci dachu.
Ważne jest również, aby pozostawić wolną, niezabudowaną przestrzeń nad jętką, co umożliwi swobodny wypływ powietrza przez wywietrzniki KTV.
Rozmieszczenie wywietrzników KTV na dachu uzależnione jest od jego kształtu i należy dążyć do ułatwienia swobodnego przepływu powietrza "na przestrzał" wzdłuż głównych osi budynku.
Przykładowy rozkład wywietrzników KTV na dachu przedstawiono na rysunku.

Schemat lokalizacji KTV.«powrót

Poniedziałek, 21.04.2014
Imieniny: Jarosława, Konrada

Stema- gonty bitumiczne KATEPAL- informacje dla partnerów
Gonty bitumiczne KATEPAL- nowości, uaktualnienia
gonty bitumiczne po niższej cenie!
gonty bitumiczne facebook!

mapa strony

<h1>STEMA Sp. z o.o.- gonty bitumczne, wentylacje, dachy, szczeliwa, taśmy butylowe, silikony</h1> <p>Produkty firmy Stema to jakość nowej generacji. Oferujemy: gonty bitumiczne, blachodachówki, szczeliwa, wentylacje, wywietrzniki, kominki, silikony, taśmy butylowe. Gonty bitumiczne renomowanej marki KATEPAL produkowane w Finlandii od 50 lat, należš do pokryć najbardziej uniwersalnych. Zapraszamy do obejrzenia oferty.<p>